Jakie worki do odkurzacza sprawdzają się najlepiej?

Każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest utrzymanie domu w czystości, wycieramy kurze, zmywamy podłogi, jak również odkurzamy.

Należy pamiętać, iż na prawidłowe działanie odkurzacza duży wpływ ma worek, jak również filtr. W przypadku przepełnieniu worka czy też zatkania filtra odkurzacz będzie działał mniej wydajnie, silnik będzie bardziej obciążony, odkurzacz będzie dużo głośniejszy. Dlatego też warto zwracać uwagę na ilość kurzu w worku, jeżeli uznamy, że worek jest pełny, należy go oczywiście wymienić na nowy. Podobnie zatkany filtr uniemożliwi swobodny przepływ powietrza, wpłynie negatywnie na pracę odkurzacza.

Jakie worki do odkurzacza sprawdzają się najlepiej?

Dlaczego warto korzystać z worków wysokiej jakości?

Zarówno filtry, jak i worek, wpływają na czystość powietrza, jakie wydostaje się z odkurzacza. Należy zwrócić uwagę, iż obecnie dostępne są worki składające się z kilku warstw, które zapewniają bardzo dobrą filtrację powietrza, będą wyłapywały bardzo małe cząsteczki, przykładowo alergeny. Dlatego dobrej jakości worków do odkurzaczy powinny poszukać osoby, które cierpią na alergię, są uczulone na pyłki oraz kurz. Dodatkowo jeżeli posiadamy zwierzęta, również powinniśmy zakupić worki wysokiej jakości, które pozwalają na zatrzymanie sierści zwierząt. Obecnie najczęściej korzystamy z worków jednorazowych, po zapełnieniu worek wyrzucamy, jest to bardzo wygodne i higieniczne w odróżnieniu od worków wielorazowych w niektórych rodzajach odkurzaczy.

Skuteczne worki do odkurzaczy powinny być syntetyczne, powinny być to worki elastyczne, które będą dopasowywały się do kształtu odkurzacza. W ten sposób będziemy mogli ograniczyć wymianę worków do minimum, wykorzystywać najlepiej ich powierzchnię. Warto zwrócić uwagę, iż często worki papierowe posiadają określony kształt, zatem posiadają pewne ograniczenia, jeżeli chodzi o ilość pyłu oraz kurzu, który mogą zebrać. Dodatkowo worki papierowe charakteryzują się słabszym przepływem powietrza, dlatego nawet w połowie zapełniony worek papierowy będzie wpływał negatywnie na pracę silnika naszego odkurzacza. Jednak worki papierowe posiadają wielu zwolenników ze względu na bardzo korzystną cenę.

Worki można zakupić w stacjonarnych oraz internetowych sklepach z wyposażeniem AGD, będą to przykładowo worki do odkurzacza Einhell, a także wielu innych producentów. Model worka możemy znaleźć w instrukcji obsługi odkurzacza, lub sprawdzić oznaczenia na workach, których używaliśmy do tej pory.

Możesz również polubić