Co wybrać na bolące stawy i kości?

Dokuczliwy ból stawów to niepokojący znak i najczęściej sygnał, że naszemu organizmowi czegoś brakuje.

Warto mieć świadomość, że nawet najmniejsze niedobory wartościowych składników są niemal natychmiastowo rejestrowane przez nasze ciało. Przyczyną bolących stawów jest niedobór konkretnych witamin. Jedną z nich jest witamina C, która, choć kojarzy się przede wszystkim z sezonem jesienno-zimowym i wzmożonym poziomem przeziębień, odpowiada również za wiele innych procesów zachodzących w ciele człowieka. Jest odpowiedzialna między innymi za produkcję kolagenu, który ma ogromny wpływ na kondycję wszystkich kości i stawów. Niezmiernie ważna jest także witamina D, odgrywająca istotną rolę w utrzymaniu kości w dobrej formie oraz witamina K, która chroni stawy przed degeneracją.

Czy warto brać suplementy na stawy?

Suplementy na stawy to bardzo dobra propozycja dla osób, które pragną każdego dnia serwować sobie porcje zdrowia i mieć gwarancję na to, że organizm faktycznie otrzymuje właściwą wartość niezbędnych elementów. Tego rodzaju preparaty są doskonałym uzupełnieniem zdrowej diety żywieniowej i zapewniają dostęp, m.in. do kolagenu i witaminy D, która powstaje na skórze pod wpływem działania promieni słonecznych.

Jakie suplementy na stawy wybrać?

Zdecydowanie warto wybierać spośród naturalnych suplementów pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Warto również wiedzieć, że poza wspomnianymi witaminami, nasze stawy potrzebują jeszcze kilku innych składników, by działać bez zarzutu. Doskonałym pomysłem będą suplementy wyposażone w chondroitynę, która należy do jednych z najważniejszych składników chrząstki stawowej. Ta z kolei doskonale działa w połączeniu z aminocukrem o nazwie glukozamina. Warto zatem poszukiwać suplementów, w których skład wchodzą te składniki. Sporym wsparciem dla stawów będą również regularne dawki magnezu oraz wapnia.

Co wybrać na bolące stawy i kości?

Sprawdzone suplementy na ból kości

Nie należy zapominać również o wspaniałych właściwościach najważniejszego białka budulcowego w naszym organizmie. Kolagen na stawy w połączeniu z odpowiednią mieszanką witamin pomaga w regeneracji stawów i skutecznie redukuje dokuczliwe dolegliwości. Osoby zmagające się z silnymi bólami kości powinny zainteresować się produktami CollaFlex. Sporym uznaniem cieszą się suplementy na kości, w składzie których znajduje się kolagen typu II, kwas hialuronowy oraz siarczan chondroityny. Warto również zwrócić uwagę na rewelacyjne suplementy BioleVox z dodatkiem siarczanu glukozaminy, manganu, witaminy C i kwasu hialuronowego. Produkt jest dostępny w wygodnych do aplikowania tabletkach.

Naturalne suplementy na mięśnie

Osoby żyjące aktywnie doskonale wiedzą, z czym wiąże się ból mięśni. Odpowiedni tryb życia i właściwa dieta to przepis na dobrze rozwijającą się masę mięśniową i brak jakichkolwiek zmartwień w tym zakresie. W niektórych przypadkach korzystanie z dodatkowego wsparcia okazuje się wartością na wagę złota. Suplementy na mięśnie powinny być wyposażone w witaminę D. To ona odpowiada za prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu. Nieoczekiwane skurcze mięśni są z kolei oznaką niedoboru magnezu. Warto zatem wyposażyć się w suplementy zawierające te minerały, pamiętając również o dostarczaniu innych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, witamin.

Możesz również polubić