Gdzie warto zjeść w Międzygórzu?

Turyści, którzy chcą wybrać się na wakacje w Sudety, często wybierają Międzygórze, jest to bardzo piękne miasteczko, które znajduje się u podnóża Śnieżnika, jest to najwyższy szczyt w Sudetach.

W Międzygórzu znajdziemy bardzo dobrą bazę turystyczną, są to hotele, pensjonaty. Możemy skorzystać także z restauracji, na uwagę zasługują regionalne sery oraz inne dania, które charakterystyczne są dla tego obszaru.

Gdzie warto zjeść w Międzygórzu?

Dlaczego warto odwiedzić Międzygórze?

Międzygórze posiada bardzo wyjątkową zabudowę w stylu miasteczek austriackich, charakterystyczne domy powstawały na początku XX wieku. W okresie międzywojennym Międzygórze stało się bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym, znajdowało się tutaj sanatorium, przyjeżdżało wiele osób z wielu krajów. Dlatego możemy zatrzymać się w hotelach, na Śnieżniku znajduje się także schronisko, wieża widokowa, znajdziemy tutaj miejsca parkingowe, zatem turyści mogą liczyć na odpowiednią infrastrukturę.

W Międzygórzu znajduje się wiele szlaków, które prowadzą na Śnieżnik, a następnie ze Śnieżnika możemy udać się szlakiem niebieskim lub też zielonym w różnych kierunkach. Znajdziemy też szlaki o różnej trudności, do Międzygórza przyjeżdża wiele osób, które lubią piesze wycieczki. Znajduje się tu wiele tras, które możemy pokonywać rowerem. Natomiast w zimie wiele szlaków w Międzygórzu jest odśnieżnych, przygotowanych odpowiednio dla turystów, możemy uprawiać tu sporty, takie jak biegi narciarskie. Sudety to niskie góry, zatem również turyści mniej zaawansowani mogą sprawnie poruszać się po szlakach, możemy zatem udać się na wycieczkę całą rodziną.

Znajduje się tu pensjonat Słoneczna Willa, jest to pensjonat wybudowany na początku XX wieku, posiada 22 pokoje o wysokim standardzie, jak również wyśmienitą kuchnię. W pensjonacie znajduje się świetna restauracja międzygórze to miejsce, gdzie możemy dobrze zjeść. W restauracji możemy spróbować dań polskich, europejskich, jak również charakterystycznych dla regionu Sudetów. Dobrym pomysłem jest gulasz wieprzowy z kluskami śląskimi, pstrąg smażony, możemy spróbować tutaj serów górskich czy też kwaśnicy. Znajdziemy tu także danie dla najmłodszych, zatem każdy turysta będzie mógł spróbować wyśmienitej kuchni.

Możesz również polubić