Ponadczasowy skandynawski design

Odkąd skandynawski design pojawił się w latach 50-tych, jego popularność stale wzrasta.

Stworzone wówczas ubrania, meble, akcesoria i dekoracje wyglądają równie stylowo dzisiaj, ze względu na zestaw podstawowych wartości, które nigdy nie wyjdą z mody. Skandynawski design ma w sobie oszczędną elegancję zakorzenioną w minimalistycznych zasadach. Wszystko w przestrzeni jest starannie dobrane i służy określonemu celowi. Wynikający z tego efekt jest uspokajający, gdy wnętrze jest wolne od bałaganu i zbędnych przedmiotów, można skupić się na innych rzeczach, co ułatwia relaks i odpoczynek.

Ponadczasowy skandynawski design

Funkcjonalne i przytulne wnętrza w stylu skandynawskim

Taka stylistyka jest nie tylko ponadczasowa, ale także niezwykle inspirująca. Z drugiej strony nadmierna konsumpcja i bałagan mają negatywny wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i na środowisko. Jako społeczeństwo staliśmy się coraz bardziej świadomi tego w ostatnich latach, co może wyjaśniać wzrost trendów minimalistycznego stylu życia i funkcjonalnego urządzania pomieszczeń.

Neutralne kolory i naturalne materiały we wnętrzach nigdy nie wychodzą z mody. Jasne ściany służą jako tło dla reszty pokoju, pozwalając na wprowadzenie kolorów na meblach i dodatkach. W rezultacie odważne i nowoczesne projekty mebli są centralnym punktem pokoju, przyciągają wzrok i zachęcają do relaksu. W stylu skandynawskim zarówno pokoje, jak i poszczególne elementy mebli mają wiele zastosowań, a funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni ma kluczowe znaczenie. Na popularności zyskują również regały modułowe, które można dopasować do swojej przestrzeni. Wartość użytkowa i wielofunkcyjność przeważają w skandynawskim wzornictwie nad krzykliwym wyglądem.

Jeśli chcesz urządzić swój dom w skandynawskim stylu, zwróć uwagę na dekoracje Madam Stoltz, które dobrze wpasują się w taką stylistykę. Trwałość leży u podstaw skandynawskiego wzornictwa, meble powinny przetrwać wiele lat użytkowania. Sprowadza się to zarówno do wysokiej jakości wykonania, jak i użycia wysokiej jakości materiałów. Równie starannie należy dobierać dekoracje, które chcemy umieścić w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim.

Możesz również polubić