Płytki podłogowe i ścienne w stylu retro

Osoby, które chcą zmienić wygląd swojej łazienki czy też kuchni stawiają obecnie coraz częściej na płytki dekoracyjne, posiadające różne wzory geometryczne, motywy roślinne.

Możemy łączyć je z płytkami jednolitymi, wybrać odpowiednią kolorystykę oraz wielkość płytek.

Płytki podłogowe i ścienne w stylu retro

Płytki dekoracyjne Peronda

Płytki dekoracyjne mogą charakteryzować się ciekawą, subtelną kolorystyką, znajdziemy w ofercie wiele płytek błękitnych, także zielonych oraz brązowych. Dzięki temu każdy znajdzie kolor, który najbardziej będzie odpowiadał. Firma Peronda powstała w 1827 roku, jest to firma z Hiszpanii, która posiada bardzo duże doświadczenie. Możemy zakupić różne wzory płytek, które są specjalnie podniszczone, przetarcia mają dawać efekt zużycia. Znajdziemy wiele płytek o rozmiarach 33 x 33 cm oraz 45 x 45 cm, które podzielone są dodatkowo na cztery mniejsze płytki. Kształty na rysunku tworzą rozety, rysunki kwiatów, które stworzą bardzo ciekawy wzór. Mogą być to płytki stosowane zarówno na ścianie jak również na podłodze.

Płytki patchworkowe kojarzą się często z motywami z Dalekiego Wschodu, wzornictwem nawiązujących do starych domów, pałaców. Możemy dzięki temu wybrać płytki, które bardzo dobrze będą wyglądały w naszej łazience oraz kuchni. Bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z rozetami, możemy wybrać bardzo wiele ciekawych modeli do naszych pomieszczeń. Płytki gresowe posiadają nieco nieregularne kształty, dzięki czemu wyglądają jak stara ceramika, jest to materiał odporny, który może być stosowany zarówno wewnątrz jak również na zewnątrz naszego domu. Bardzo dobrze sprawdzi się na balkonie oraz tarasie. Wybierając płytki należy zwrócić uwagę na ich właściwości, w łazience oraz kuchni należy wybrać płytki o odpowiedniej klasie antypoślizgowości, zwracamy także uwagę na nasiąkliwość. W pomieszczeniach mokrych należy wybrać płytki, które charakteryzują się nasiąkliwością poniżej 3%. Zwracamy uwagę także na ścieralność, jeżeli płytki mają znaleźć się na korytarzu czy też w klatce schodowej wówczas należy dobrać modele odporne na zarysowanie.

Wiele modeli płytek Peronda możemy nabyć na stronie http://plytkionline.best7.pl. Znajdziemy tam płytki z linii Star, Cuban, Draw, Alora, Arles oraz wiele innych. Oferowane płytki to gatunek I, charakteryzujący się wysoką odpornością, dzięki czemu możemy wykorzystać je w różnych pomieszczeniach zarówno na podłodze jak i na ścianie.

Możesz również polubić