Biżuteria na wiosnę 2023 – co jest modne?

Wczesną wiosną pogoda bywa zdradliwa, ale niebawem zrobi się naprawdę ciepło, a tym samym okrycia wierzchnie przestaną być obowiązkowym elementem garderoby. Zaczniemy odsłaniać szyje, ręce i dekolty oraz chętniej nosić zdobiącą je biżuterię. Co będzie modne wiosną 2023? Po jaką biżuterię warto sięgnąć?

Modna biżuteria na wiosnę

Kiedy po dłużącym się okresie zimowym słońce zaczyna mocniej przygrzewać, chętniej sięgamy po ubrania kolorowe, wyraziste, ciekawsze w formie. To samo dotyczy dodatków. Zimą dodatki ograniczamy do minimum, zwłaszcza jeśli chodzi o wyroby biżuteryjne, których nie widać pod długimi rękawami i ciepłymi swetrami. Poza tym biżuteria zahacza o szale, czapki i golfy, co zwiększa ryzyko zniszczenia zarówno odzieży, jak i drogocennych błyskotek. Wiosną pozbywamy się kolejnych warstw garderoby, zatem wspominane ryzyko zostaje ograniczone do minimum.

Modna biżuteria to taka, która z jednej strony wpisuje się trendy z wybiegów, z drugiej zaś staje się niezwykle popularna na ulicach. Oczywiście nie wszystko, co pojawi się na wybiegach największych domów mody, można przenieść na ulice. Propozycje projektantów są nierzadko bardzo odważne, wyraziste i niekoniecznie odpowiednie na co dzień. Mimo to warto wiedzieć, co w trawie piszczy – wtedy z modnych propozycji możemy wybrać kilka takich, które da się połączyć ze stylem klasycznym.

Biżuteria na wiosnę 2023 – duże, masywne formy

W sezonie wiosna-lato 2023 modna będzie duża, masywna biżuteria, obok której nie sposób przejść obojętnie. Pokaźnych rozmiarów pierścionki, duże naszyjniki, ciężkie bransolety i kolczyki są tym, co z pewnością nada stylizacji odpowiedniego charakteru. Nosząc masywną biżuterię, będziemy wyglądać modnie i interesująco. Dobry salon jubilerski śledzi bieżące trendy rynku biżuteryjnego i oferuje szeroki wybór masywnej biżuterii, dlatego warto zapoznać się z jego ofertą.

Tegorocznej wiosny na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza duże bransolety. Mogą być wykonane z jednego kawałka materiału (złota, srebra, ale też drewna czy skóry) i sprawiać wrażenie ciężkich, a mogą też stanowić ciekawe połączenie kilku elementów. Dobrym przykładem ostatniego ze wspomnianych rozwiązań są bransoletki modułowe. Salon jubilerski oferuje biżuterię komponowaną dla kobiet, mężczyzn i dzieci, choć faktem jest, że bransoletki damskie cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem.

Kolczyki i bransoletki damskie z zawieszkami

Kolejną grupę modnej biżuterii na wiosnę 2023 stanowią błyskotki z dużą ilością zawieszek. Zawieszki mają być dobrze widoczne, dlatego dołącza się je przede wszystkim do dłuższych kolczyków, kilkupoziomowych naszyjników i nieco grubszych bransoletek łańcuszkowych. Bransoletki damskie z zawieszkami pięknie połyskują na wiosennym słońcu i świetnie uzupełniają nieco bardziej swobodne stylizacje.

Zawieszki do bransoletek przyjmują różne formy, mogą być wykonane wyłącznie ze złota lub srebra, wysadzane kamieniami lub zdobione materiałami emaliowanymi. Mogą być wyłącznie elementem dekoracyjnym lub przedstawiać określoną symbolikę.

 

Możesz również polubić