Płytki podłogowe i ścienne do nowoczesnych wnętrz

Jeśli urządzamy dom, mieszkanie czy biuro w nowoczesnym stylu minimalistycznym, industrialnym czy skandynawskim, materiał wykończeniowy na podłogi powinien być uważnie wybierany.

Możemy zdecydować się na praktyczne i wszechstronne płytki do przedpokoju, kuchni czy łazienki w monochromatycznej palecie barw, czarne, białe lub szare, i z matowym wykończeniem. Tego typu płytki doskonale wpisują się w projekt współczesnego pomieszczenia.

Płytki podłogowe i ścienne do nowoczesnych wnętrz

Modne płytki matowe w monochromatycznej palecie barw

Płytki w monochromatycznej, neutralnej palecie kolorów świetnie wyglądają również w połączeniu z elementami drewnianymi czy metalowymi, jak płytki imitujące drewno na podłodze, meble czy armatura łazienkowa w kolorze czarnym, białym, złotym lub srebrnym. Płytki gresowe w kolorze antracytu, bieli czy szarości doskonale sprawdzą się na ścianach lub podłogach, aby uzupełnić motyw nowoczesnej lub surowej łazienki czy kuchni. Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru, aby rozjaśnić pomieszczenie, dobrym sposobem na to jest wybór odważnych kolorów akcentujących na dekoracjach i akcesoriach, jak pomarańczowy, niebieski lub czerwony.

Matowe płytki podłogowe w neutralnych kolorach pomogą stworzyć łazienkę o industrialnym czy skandynawskim wyglądzie. Wzmocnij dramaturgię wnętrza domu czarnymi i białymi płytkami podłogowymi. Taka klasyczna kombinacja kolorów doda przestrzeni odważnego charakteru, czy to za pomocą prostych szachownic czy bardziej wyszukanym motywem łączenia dwóch kontrastowych kolorów w pomieszczeniu. Białe płytki mogą być również zastosowane jako kolor bazowy dla płytek w odważnych kolorach i wzorzystych.

Płytki gresowe to materiał wykończeniowy niezwykle trwały i łatwy w pielęgnacji. Gres jest odporny na wodę, mróz, uszkodzenia, dobrze współgra z ogrzewaniem podłogowym. Możemy również płytki gresowe położyć na zewnątrz, na balkonie, tarasie, schodach. Płytki w monochromatycznej palecie barw z kolekcji Egen Lux zakupisz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/LUX/7586. Właściwości techniczne pozwalają na wszechstronne zastosowanie płytek gresowych, również w pomieszczeniach narażonych na wilgoć i zachlapanie wodą, jak przedpokój, kuchnia czy łazienka. Cięcia, otwory i skosy są łatwe do wykonania, dzięki czemu płytki można łatwo zainstalować w dowolnym miejscu.

Możesz również polubić