Dlaczego warto zdecydować się na podłogi z paneli winylowych

Arkusze winylowe i płytki winylowe od dawna są popularnymi materiałami podłogowymi do kuchni i łazienek, ale zawsze były postrzegane jako nieco gorszej jakości w porównaniu z innymi materiałami podłogowymi.

Ale tak nie jest już w przypadku podłóg z paneli winylowych, znanych również jako luksusowe podłogi winylowe (LVF). Zamiast cienkiej warstwy bardzo elastycznego winylu, podłoga z paneli winylowych jest znacznie grubszym materiałem podłogowym, który jest wytwarzany w postaci długich desek ze zmodyfikowanym systemem łączenia na pióro i wpust, który łączy się ze sobą w prosty sposób, jak zatrzask.

Dlaczego warto zdecydować się na podłogi z paneli winylowych

W sklepie znajdziesz różnorodne panele winylowe

Podłogi z paneli winylowych stały się popularne, ponieważ bardzo przekonująco naśladują prawdziwe drewniane deski, lepiej niż nawet panele laminowane. W ofercie podłóg winylowych znajdziemy również wiele produktów, które wyglądają jak ceramika i porcelana, a także kamień naturalny, taki jak marmur, łupek, piaskowiec lub granit. Produkty o wyglądzie kamienia są zwykle kształtowane w postaci płytek, a nie desek. Dodatkowo piękne wzornictwo paneli winylowych pozwoli nam dobrać podłogę do naszego gustu czy wystroju pomieszczenia.

Podłoga z paneli winylowych występuje w długich, wąskich deskach, a nie w tradycyjnych kwadratowych kształtach płytek lub w rolce. Arkusze winylowe to zazwyczaj elastyczny winyl z zadrukowaną górną warstwą pokrytą przezroczystą warstwą ochronną, podczas gdy winylowe panele podłogowe to produkt wielowarstwowy, który składa się z kilku warstw odpornych na wodę, zadrapania, plamy i uszkodzenia. Taka podłoga bez problemów posłuży nam przez wiele lat i jest niezwykle łatwa do czyszczenia.

Zamiast konieczności rozkładania na podłodze i sklejania, luksusowe panele winylowe łączą się ze sobą w prosty sposób. Producenci podłóg z desek winylowych oferują wiele różnych stylów i kolorów, które pasują do charakterystycznego wyglądu różnych gatunków drewna, aż po powierzchnie teksturowane, imitujące słoje prawdziwego drewna. Dlatego lepszym rozwiązaniem są panele winylowe sklep posiada w ofercie wiele rodzajów takich wodoodpornych materiałów podłogowych. Panele winylowe mają również głębsze tłoczenia i lepszą grafikę, co czyni je lepszą imitacją naturalnego drewna czy kamienia niż inne opcje podłóg z tworzywa sztucznego.

Możesz również polubić