Piękno płytek gresowych imitujących marmur

Marmur to kamień naturalny, który słynie z wyjątkowego piękna i wrażenia luksusu.

Nie ma dwóch takich samych kawałków marmuru, każda marmurowa płytka ma swoje unikalne żyłkowanie i zmiany tonacji. Marmur wyznacza bardzo wysokie standardy piękna dla płytek ceramicznych i gresowych, które imitują ten kamień naturalny. Zazwyczaj marmur stosuje się w nieruchomościach w łazienkach i na podłogach, płytki łazienkowe marmur z pewnością wprowadzą wiele elegancji i stylu do tego pomieszczenia.

Piękno płytek gresowych imitujących marmur

Gresowe płytki łazienkowe marmur

Gres jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym na wodę, plamy, uszkodzenia i mróz, dzięki czemu nadaje się do pomieszczeń mokrych, często używanych, jak również na zewnątrz. Płytki łazienkowe marmur wyglądają nie tylko oszałamiająco, ale również zapewniają wyjątkową trwałość i łatwość utrzymania w czystości. W łazience możemy płytki naśladujące marmur zastosować zarówno na podłogach, jak i ścianach czy pod prysznicem. Na podłogi warto wybierać bezpieczne płytki antypoślizgowe, które zapobiegną poślizgnięciom i upadkom na mokrej powierzchni.

Jak każdy kamień naturalny, marmur wymaga regularnej konserwacji i corocznego impregnowania, aby zachować nieskazitelną jakość. Ponadto nie wszystkie środki czyszczące nadają się do stosowania na powierzchniach marmurowych. Do płytek marmurowych należy używać wyłącznie niekwasowych środków czyszczących, ponieważ materiał ten jest bardzo podatny na działanie kwasów. Inaczej wygląda pielęgnacja płytek gresowych, które wystarczy przetrzeć dowolnym środkiem czystości dla zachowania ich w pięknym stanie na długie lata. Płytki łazienkowe marmur to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieć problemów z utrzymaniem i konserwacją swoich płytek, ale nie zamierzają rezygnować z estetyki.

Płytka gresowe mogą być równie piękne jak naturalny marmur, zobacz na stronie https://kaflando.pl. Płytki można również upodobnić do innych materiałów, takich jak granit, łupek, wapień, a nawet beton czy drewno. Płytki te mają różne wyglądy i oferują piękną estetykę, z której każdy właściciel domu może być dumny.

Możesz również polubić